thc-thc.net

Jakie Występują Problemy w Uprawie Konopi Indyjskich, Roślin Marihuany

Hodowla, czy też uprawa marihuany stwarza wiele problemów. Zapewnienie roślinie odpowiednich warunków, szkodniki oraz choroby należą do najczęstszych. Nasz ogródek może w każdej chwili zostać spustoszony.

uprawa konopi i występujące problemy

Dla uniknięcia niemiłej niespodzianki hodowca powinien przynajmniej raz na tydzień uważnie obejrzeć ogródek. Na początek zlustrować ogródek jako całość. Czy rośliny wyglądają zdrowo? Czy nie ma żadnych zmian w kolorze lub jasności? Następnie kilka roślin oglądamy w zbliżeniu. Czy urosły podczas naszej nieobecności? Czy kolor lub zmiany na liściach lub innych częściach rośliny nie wskazują na problemy związane z nawożeniem? Za pomocą lupy lub szkła powiększającego można dokładnie obejrzeć liście kilku wybranych roślin. Czy jest w ich wyglądzie coś anormalnego? Czy na ich spodach nie ma żadnych szkodników lub pozostawionych przez nich jaj? W tym artykule dowiesz się jakie szkodniki zagrażają twojej uprawie oraz jak je zwalczać: Szkodniki i Ich Zwalczanie w Uprawie Marihuany.

Należy jednak pamiętać, że to nie szkodniki ale zbyt obfite lub zbyt słabe nawadnianie oraz nad nawożenie, są najczęstszymi problemami i naszymi najgorszymi wrogami.

Podłoże, zalane wodą, nie pozwala korzeniom przyjąć odpowiedniej ilości tlenu. W tym samym czasie bakterie, które uaktywniają się w beztlenowym środowisku, atakują korzenie i produkują amoniak. Liście zwykle skręcają się z powodu braku tlenu. Jedynym rozwiązaniem jest słabsze podlewanie. Gdy podłoże jest zbyt suche, korzenie nie są w stanie zapewnić roślinie odpowiedniej ilości wody. Woda jest szczególnie niezbędna roślinom podczas naświetlania. Pozbawienie korzeni właściwej ilości wilgoci oznacza zwiędnięcie, początkowo dolnych liści, a później całej rośliny. Zapas wody powinien być uzupełniony jak najszybciej. W przeciwnym razie śmierć rośliny może nastąpić już w ciągu kilku godzin. Lekkie ale ciągłe nad nawożenie powoduje skręcanie się liści. Natomiast poważne przesadzenie z nawożeniem może zakończyć żywot rośliny w ciągu kilkunastu minut. Gleba o wyższym stężeniu soli (nawozu) niż roślina wyciąga z niej cały zapas wody. Jedynym rozwiązaniem jest natychmiastowe wypłukanie nadmiaru nawozu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © foto.thc-thc.com - zdjęcia konopi indyjskich, różnych plantacji i upraw marihuany.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.