thc-thc.net

CO2 – Czyli Dwutlenek Węgla, Niezbędny Czynnik Fotosyntezy u Roślin

Dwutlenek węgla to bezbarwny, bezwonny gaz występujący w powietrzu. Jest zupełnie nieszkodliwy dla hodowcy. Każda cząsteczka dwutlenku składa się z jednego atomu węgla i dwóch tlenu. Często obecny w domach, w których używa się piecyków gazowych lub bojlerów emitujących parę wodną i właśnie CO2.

dwutlenek węgla w uprawie marihuany

CO2 jest niezbędnym czynnikiem procesu fotosyntezy. Jednak w zamkniętych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach jego zapasy szybko się wyczerpuję. Dopóki nie zostanie odtworzony, proces fotosyntezy nie może być kontynuowany. Nie zapewniając roślinie dostępu do odpowiedniej ilości CO2 ograniczamy w poważnym stopniu jej wzrost.

Otwarte drzwi lub uchylona zasłona w przypadku małych ogródków w zupełności wystarczają, gdyż cała jedna jego część chłonie powietrze z zewnątrz. Duże pomieszczenia wymagają bardziej złożonego systemu.

Na wsi CO2 stanowi około 0.3% powietrza, a w rejonach uprzemysłowionych 0.35-0.4%. Tymczasem marihuana z powodzeniem może rosnąć przy o wiele większych dawkach CO2, np. zamiast 0.4% w miastach -15%. Dzięki podwyższonej ilości CO2 proces wzrostu może zostać przyspieszony o 300%. Mimo że w praktyce trudno jest osiągnąć więcej jak 100%, to jest to naprawdę zauważalny postęp. Żniwa mogą wtedy nadejść o wiele szybciej nią myślisz. Najpraktyczniejszą metodą wzbogacenia naszego ogródka w CO2 jest zakup butli gazowej z regulatorem, która jest dostępna w wyspecjalizowanych sklepach ogrodniczych. Urządzenie to samo reguluje ilość CO2 w ogródku.

Dwutlenek Węgla To Dużo Lepszy Wzrost Roślin Konopi

Marihuana o wiele lepiej rośnie gdy ma zapewnioną odpowiednią ilość CO2. Hodowcy zwykle wybierają następujące sposoby:

1. Otwarte okno, drzwi, odsłonięta zasłona – najlepsze rozwiązanie dla małych ogródków z dużą przestrzenią wymiany powietrza.

2. Zewnętrzna wentylacja wydmuchująca stare powietrze i wciągająca świeże – najlepsza dla małych pomieszczeń.

3. System wzbogacania ilości CO2. Składa się z butli CO2 z regulatorem strumienia podłączonym do timera (regulator czasowy) – raczej duże ogrody. Zapewniony niezwykle dynamiczny wzrost konopi.

4. Bojler lub piecyk gazowy mogą służyć jako dodatkowe źródło CO2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © foto.thc-thc.com - zdjęcia konopi indyjskich, różnych plantacji i upraw marihuany.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.