thc-thc.net

Oświetlenie, Lampy w Uprawie Marihuany, To Niezbędny Czynnik

Odnalezienie się w świecie oświetlenia roślin nie jest łatwe, szczególnie na początku. W tym artykule chcemy pokazać, jakiego oświetlenia potrzebują rośliny i jak można im to światło w najlepszy sposób zapewnić.

rodzaje lamp w uprawie konopi indoor

Dlaczego Rośliny Potrzebują Światła?

Rośliny potrzebują światła, aby utrzymać swój metabolizm. Do tego celu wykorzystują proces fotosyntezy. Podczas tego procesu energia i tlen pozyskiwane są za pomocą światła, wody, dwutlenku węgla i chlorofilu, co następnie ma wpływ na wzrost rośliny. Ale niestety nie można użyć jakiegokolwiek światła, ponieważ każde źródło światła jest inne i różnice widać dopiero w detalu.

Które Światło Jest Odpowiednie?

Każda lampa wytwarza inne światło. Można to stwierdzić między innymi po jego kolorze. Może to być na przykład bardziej czerwonawy, żółty lub niebieskawy odcień. Kolory te są tworzone przez długość fali światła. Rośliny mogą przetwarzać światło o określonej długości fali znacznie lepiej niż inne światło. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiednich żarówek. Szczególnie odpowiednie są lampy o następujących długościach fali:

  • światło niebieskie (długość fali 400 nm – 520 nm),
  • światło czerwone (długość fali 610 nm – 750 nm).

Jakie Lampy Dostarczają Tego Światła?

Jeśli spojrzymy na dostępne lampy, to można wyłonić wśród nich trzy różne rodzaje, które nadają się do uprawy roślin. Lampy z niebieskim światłem są bardzo odpowiednie do uprawy roślin. Lampy z czerwonawym światłem są często stosowane w przypadku roślin kwitnących:

  • lampy energooszczędne,
  • lampy metalohalogenkowe,
  • lampy sodowe.

Jaką Moc Powinna Mieć Lampa?

Badanie różnych źródeł światła wykazało, że dla oświetlenia 1m² w przeciętnych warunkach wystarczają następujące wartości mocy lampy:

  • 250 W lampa energooszczędna (tylko mniejsze rośliny),
  • 250 W lampa metalohalogenkowa,
  • 400 W lampa sodowa.

Mocniejsze lampy wymagałyby również dostarczenia większej ilości nawozu, CO2 i wody. Mocne lampy są więc doskonale dostosowane dla początkujących. W przypadku lamp energooszczędnych należy pamiętać, że mają one stosunkowo małą siłę przebicia w głąb rośliny. Lampa musi zatem znajdować się blisko roślin, a im większa jest roślina, tym bardziej nieefektywna staje się lampa energooszczędna. Z drugiej strony, produkuje znacznie mniej ciepła, co jest dużą zaletą zwłaszcza w małych growboxach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © foto.thc-thc.com - zdjęcia konopi indyjskich, różnych plantacji i upraw marihuany.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.