thc-thc.net

GrowBox – Z Czego Się Składa i Jak Działa?

Poniżej na szkicu możesz zobaczyć gotowy, zmontowany, w pełni funkcjonalny growbox z solidnym wyposażeniem podstawowym. W dalszej części poznasz podstawowe części growboxa.

namiot do uprawy konopi

GrowBox

W tym przypadku jest to growbox od znanego producenta HOMEbox. Namiot składamy na ramie wtykowej, a cały montaż trwa zaledwie kilka minut. Wnętrze namiotu jest wykonane z materiału o wysokim współczynniku odbicia światła, aby jak najlepiej wykorzystać światło wewnątrz growboxa i tym samym zmniejszyć zużycie prądu.

grow box do hodowli marihuany

Statecznik

Statecznik jest podłączony do lampy i służy do jej uruchamiania. Zawsze należy się upewnić, że kupiliśmy statecznik o odpowiedniej mocy.

statecznik do lampy hps

Żarówki

Żarówki muszą oczywiście być odpowiednie do uprawy roślin. Dlatego odpowiednie są następujące typy lamp: lampy energooszczędne, lampy metalohalogenkowe, lampy sodowe.

żarówka do lampy hps

Reflektor

Żarówki wkręcamy w gniazdo, które jest przymocowane do reflektora i tym samym znajduje się bezpośrednio pod nim. Służy to do jak najbardziej efektywnego wykorzystania światła. Wiązka światła, która bez reflektora świeciłaby do góry, jest odbijana przez reflektor w dół i na boki. W ten sposób światło jest znacznie efektywniej wykorzystywane niż bez reflektora.

reflektor lub odbłyśnik w uprawie marihuany

Programator Czasowy

W zależności od rośliny, zalecany jest inny czas oświetlenia. Ale też każda uprawa ma swoje indywidualne zapotrzebowania i wymagania. W związku z tym można użyć programatora czasowego, który będzie uruchamiał poszczególne sprzęty w określonych godzinach, w zależności od potrzeby.

programator czasowy do lampy

Termo-Hygrometr

Służą do kontroli temperatury i wilgotności wewnątrz growboxa. Dzięki temu można szybko interweniować w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości.

niezbędny termo hygrometr

Wiatrak Obrotowy

Wiatrak wewnątrz growboxa dba o ciągły obieg powietrza i pomaga utrzymać równomierny klimat. Dzięki temu nie tworzą się tak zwane hot spoty oraz nie ma szans na to, że rośliny zaatakuje pleśń.

dotleniający wiatrak obrotowy

Filtr Węglowy

Filtr węglowy dba o neutralizację zapachu. Montuje się go tuż przy wylocie powietrza z growboxa, dzięki czemu zapach roślin pozostaje tylko w growboxie.

filtr węglowy do niwelowania zapachu

Wentylator

Wentylator służy do usuwania zużytego powietrza z growboxa. W tym celu zasysa on powietrze przez filtr węglowy i wyprowadza je z wnętrza growboxa na zewnątrz.

wentylator wtłaczający powietrze

Rura Alu Flex

Służy do połączenia filtra węglowego z wentylatorem. Do optymalnego zamocowania można użyć trytytki.

rura alu flex w budowie grow boxa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © foto.thc-thc.com - zdjęcia konopi indyjskich, różnych plantacji i upraw marihuany.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.