thc-thc.net

GrowBox – Jaka Wentylacja w Uprawie Konopi Indoor

Skuteczna wentylacja konopi w wewnętrznej uprawie GrowBox jest tak samo istotna dla wspaniałych zbiorów, jak obfite zaopatrzenie w wodę i składniki odżywcze. W tym artykule wyjaśnimy jaką wentylację wybrać dla tego typu uprawy.

system wentylacyjny w uprawie konopi indoor

5 Wskazówek Dotyczących Optymalnej Wentylacji Uprawy Konopi Indoor w GrowBox’e

Wybór odpowiedniego sprzętu do wentylacji konopi poprawia kontrolę nad środowiskiem uprawy. Skuteczna wentylacja usuwa nadmiar ciepła i wilgoci, jednocześnie wpuszczając wystarczającą ilość świeżego powietrza.

Konopie potrzebują świeże powietrze do fotosyntezy – mogą to robić tylko w stałej obecności wystarczającej ilości świeżego powietrza. Co więcej, rośliny te oddychają za pomocą aparatów szparkowych znajdujących się na powierzchni ich liści. Jeśli powietrze w pomieszczeniu nie jest wystarczająco świeże, rośliny nie będą w stanie odpowiednio rosnąć. Ale jak wybrać wentylację do wewnętrznej uprawy GrowBox (tak zwanego pudełka, lub całego pomieszczenia)?

Wskazówka 1: Pasywna Czy Aktywna Wentylacja?

Podczas konfigurowania GrowBox’a lub pomieszczenia do uprawy musisz zdecydować, czy wolisz wentylację aktywną, czy pasywną. Korzystanie z pasywnej wentylacji oznacza stworzenie naturalnego przepływu powietrza w pomieszczeniu bez pomocy wentylacji mechanicznej. W tym celu można wykorzystać okna. Oczywiście, pasywna wentylacja marihuany drastycznie ogranicza stopień kontroli nad środowiskiem w porównaniu do aktywnych środków. Nie zalecamy jej dedykowanym hodowcom, którzy chcą „wycisnąć” maksimum ze swoich roślin.

Aktywne systemy wentylacji powietrza zasysają świeże powietrze w sposób mechaniczny za pomocą wentylatora wlotowego. Znacznie zwiększa to przepływ powietrza w pomieszczeniu. Jeśli masz na to środki, aktywna wentylacja konopi jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Wskazówka 2: Rodzaje Wentylatorów

Jesli chodzi o aktywne systemy wentylacji, z pomocą przychodzą wentylatory wyciągowe. Ponieważ ciepłe powietrze ma tendencję do przemieszczania się w górę, wentylatory wyciągowe działają najlepiej, gdy są zainstalowane w górnej części pomieszczenia lub GrowBox’a. Systemami dla bardziej zaawansowanych hodowców są:

  • Wentylacja kanałowa – sprawdzi się w plantacjach, gdzie istnieje potrzeba ukierunkowania przepływu powietrza w dane miejsce.
  • Wentylacja promieniowa – generuje duży przepływ powietrza, więc jest najlepsza w największych plantacjach.
  • Wentylacja radialna – sprawdzi się w plantacjach, gdzie zachodzi potrzeba transportu powietrza na długie odległości.

Wybierając system wentylacji, głównym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest jego wydajność. Odrobina matematyki pomoże Ci określić kubaturę tych urządzeń wymaganą dla Twojego konkretnego GrowBox’a.

Jak Obliczyć Wydajność Wentylacji?

Wzór na obliczanie wymaganej wydajności wentylatora wyciągowego opiera się na wielkości pomieszczenia do uprawy, pomnożonej przez czas działania wentylatora (zaleca się aby chodził on przynajmniej 12 godzin). Zmierz więc wysokość, szerokość i długość pomieszczenia lub GrowBox’a, a następnie skorzystaj z poniższego przykładu, aby obliczyć wymaganą kubaturę:

  • 3 m x 3 m x 2 m x 12 = 216 m3/h.

W przypadku tej konkretnej konfiguracji wydajność wentylatora wyciągowego powinna wynosić co najmniej 216 m3/h. Jest to minimalna wydajność dla odpowiedniej wentylacji konopi; nie celuj poniżej tej wydajności, ponieważ istnieje realna szansa, że szybkość odświeżania powietrza stanie się niewystarczająca.

Wskazówka 3: Filtry Węglowe

Kolejnym zaleceniem jest zainstalowanie filtra węglowego w wentylacji. Pomagają one usuwać zanieczyszczenia z powietrza, ale co ważniejsze, pomogą zredukować charakterystyczny zapach roślin konopi, spowodowany wytwarzanymi przez nie terpenami. W ten sposób wyświadczysz prawdziwą przysługę sobie, swojej rodzinie i sąsiadom. Filtry węglowe są zwykle montowane w sekcji wydechowej systemu wentylacji konopi.

Wskazówka 4: Wykorzystaj Zwykły Wiatrak Oscylacyjny Lub Obrotowy

Wentylatory te mogą obracać się w dwóch kierunkach, tworząc zróżnicowane wzorce przepływu powietrza, które poprawiają cyrkulację w całym pomieszczeniu. Mają one również dodatkową zaletę w postaci promowania rozwoju mocnych łodyg i gałęzi poprzez naśladowanie efektu delikatnej bryzy.

Porada 5: Wentylacja Uprawy Wewnątrz Czy na Zewnątrz GrowBox’a?

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszą opcją jest zazwyczaj zainstalowanie wylotu wentylacji wewnątrz GrowBox’a. Pomoże to ograniczyć hałas do minimum. Jeśli jednak dysponujesz minimalną dostępną przestrzenią, możesz również spróbować ustawić swój sprzęt na zewnątrz „namiotu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © foto.thc-thc.com - zdjęcia konopi indyjskich, różnych plantacji i upraw marihuany.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.