thc-thc.net

Klonowanie Roślin Konopi, Marihuany – Jak to Zrobić?

Wielu rolników zamiast kupować nasiona marihuany zasiedla swoje ogródki przy pomocy odnóżek, czyli klonów, całkowicie rezygnując z nasion. Nie dość, że przeszczep odnóżek jest bardzo łatwy, to sposób ten ma kilka dodatkowych zalet w porównaniu z nasionami.

klonowanie roślin konopi

przycinanie odnóżki konopi

odpowiednie cieńcie podczas klonowania

ukorzenianie odnóżki roślin konopi

Klony, które zostały posadzone (ukorzenione) w warstwie pianki kwiatowej, kostki ukorzeniającej lub wełny żużlowej z łatwością można przesadzić do większej donicy itp. W momencie gdy odnóżka (przyszły klon) została ukorzeniona w pierwszej warstwie, małą grudę tej warstwy powinno się położyć na wierzchu drugiej, większej, tak aby obie ściśle do siebie przylegały. Korzenie odnóżki samodzielnie wrosną w większą warstwę.

Z raportów rolników wynika też, że przeszczep odnóżki, ukorzenionej w w/w warstwie, do ziemi jest równie łatwe. Przy transplantacji należy pamiętać o tym, aby nie trzymać odnóżki za liście czy też za łodygę, które z racji swojej kruchości mogą zostać poważnie uszkodzone. Trzymać należy całą grudę danej warstwy. Umieszcza się ją w częściowo wypełnionym ziemią pojemniku. Następnie dosypuje się ziemi tak aby całość pojemnika została pokryta, przyklepuje się ją trochę (nie może być za bardzo zbita) i cała operacja jest zakończona.

Klony rosnące w małych doniczkach muszą być przesadzone do większych aby korzenie miały wystarczającą swobodę wzrostu. Przesadzanie – na początku grudkę ziemi (lub innej warstwy) odbija się od dotychczasowego pojemnika. Aby to zrobić należy odwrócić doniczkę do góry nogami, jednocześnie trzymając ręką wierzch gleby tak aby łodyga rośliny znajdowała się pomiędzy środkowym a wskazującym palcem. Spodem doniczki uderzamy o twardą powierzchnię np. stół lub też inaczej, twardym narzędziem np. kijem bambusowym uderzamy w spód pojemnika. W ten sposób grudę wraz z rośliną mamy na ręce. Tak samo jak poprzednio umieszcza się ją w częściowo wypełnionym pojemniku a następnie dosypuje do końca ziemi (oczywiście jak zawsze z 1-1.5cm luzem). Gdy roślina ma długą, nagą łodygę (liście są wysoko) można ją zakopać głębiej przykrywając część pozbawioną liści.

Przeszczepy zwykle potrzebują kilku dni aklimatyzacji, przystosowania się do nowych warunków. Po tym okresie roślina konopi odzyskuje swoją dawną żywotność i rozpoczyna etap gwałtownego wzrostu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © foto.thc-thc.com - zdjęcia konopi indyjskich, różnych plantacji i upraw marihuany.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.