thc-thc.net

Fentanyl – Sprawia że Stajesz się Zombi

narkotyk fentanyl zbiera żniwo w wielu miastach USA

Fentanyl jest uważany za najbardziej śmiercionośne zagrożenie narkotykowe, przed jakim miała okazję stanąć Ameryka. W ciągu 12 miesięcy do sierpnia 2022 r. narkotyk ten zabił ponad 108 000 osób, czyli o wiele więcej niż liczba Amerykanów, którzy niestety zginęli walcząc w wojnach w Wietnamie, Korei, Iraku, czy też Afganistanie łącznie. Coraz więcej tego narkotyku wydaje się wjeżdżać do kraju. Prawie 14 000 funtów fentanylu udało się skonfiskować między październikiem a marcem, czyli praktycznie tyle samo, co w roku kalendarzowym 2022.

Fentanyl jest to nic innego, jak syntetycznym opiad, który jest do pięćdziesiąt razy silniejszy w porównaniu do czystej heroiny, ale również jest aż sto razy silniejszy w porównaniu do morfiny. Jest to przede wszystkim główny czynnik, który przyczynia się do śmiertelnego, ale też nieśmiertelnego przedawkowania w USA. Ważną informacją jest także to, że istnieją dwa rodzaje fentanylu: jedynym z nich jest fentanyl farmaceutyczny oraz drugim jest nielegalnie wytwarzany fentanyl. Oba są uznawane za syntetyczne opioidy. Farmaceutyczny fentanyl jest niekiedy przepisywany przez lekarzy w celu leczeniu silnego bólu, szczególnie takiego, który pojawia się po operacji i w przypadku zaawansowanego stadium raka.

Jednakże najnowsze przypadki przedawkowania fentanylu są ściśle powiązane z nielegalnie wyprodukowanym fentanylem, który jest z kolei dystrybuowany na nielegalnych rynkach narkotykowych, ponieważ wykazuje działanie podobne do heroiny. Dodatkowo jest bardzo często dodawany także do innych leków ze względu na swą ekstremalną moc, co powoduje, że leki są tańsze, silniejsze, ale również bardziej uzależniające oraz bardziej niebezpieczne.

Nielegalnie Wyprodukowany Fentanyl

Nielegalnie produkowany fentanyl (IMF) jest dostępny na rynku narkotykowym w różnych postaciach, w tym w postaci płynnej i proszkowej. Sproszkowany fentanyl wygląda jak wiele innych narkotyków. Jest powszechnie mieszany z narkotykami, takimi jak heroina, kokaina i metamfetamina, i przekształcany w pigułki, które przypominają inne opioidy na receptę. Leki zawierające fentanyl są niezwykle niebezpieczne i wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że ich narkotyki są połączone z fentanylem. W postaci płynnej MFW można znaleźć w aerozolach do nosa, kroplach do oczu i upuszczać na papier lub małe cukierki.

Fentanyl i Przedawkowanie

Fentanyl, jak również pozostałe syntetyczne opioidy są jedynymi z najczęstszych leków, które biorą udział w zgonach spowodowanych przedawkowaniem. Nawet w najmniejszych dawkach narkotyk taki może być śmiertelny. Prawie 150 osób umiera każdego dnia właśnie z powodu przedawkowania syntetycznych opioidów, takich jak fentanyl. Narkotyki mogą zawierać śmiertelne poziomy fentanylu i w związku z tym nie będziemy w stanie go zobaczyć, jak również posmakować, bądź też powąchać. Prawie niemożliwe jest także stwierdzenie, czy narkotyki zostały splecione z fentanylem, chyba że przetestujemy swoje leki za pomocą specjalistycznych pasków testowych fentanylu. Paski testowe nie są drogie i w większości przypadków dają wyniki w ciągu 5 minut, co może być bardzo pomocne, jeżeli chodzi o granicę między życiem a śmiercią. Nawet jeżeli dany test jest negatywny, to i tak trzeba zachować ostrożność, gdyż paski testowe mogą nie wykryć silniejszych leków, które są podobne do fentanylu, takich jak karfentanyl.

Ratunek Przed Śmiercią

Narcan to nic innego jak bezpieczny spray do nosa, który w umiejętny blokuje działanie opioidów. Środek ten jest podawany podczas przedawkowania i może człowiekowi uratować życie. Ciekawostką jest też to, że niektóre ze szkół trenują uczniów jak go stosować. Praktykę taką wprowadziło np. Alexandria City High School, które mieści się niedaleko amerykańskiej stolicy. Władze placówki zdecydowały się na ten krok, ponieważ dwóch uczniów niestety przedawkowało opioidy. W pozostałych szkołach wyłącznie przeszkoleni nauczyciele, bądź też ochrona mają za każdym razem przy sobie ten środek. – W mojej szkole wszyscy ochroniarze na kieszeniach własnych kamizelek mają napisane Narcan – tak mówi mój 16-letni syn, który w chwili obecnej jest w drugiej klasie liceum. Dyrekcja jego szkoły zdecydowała się na wprowadzenie środka Narcan w lutym, po tym jak jeden z uczniów zażył narkotyki w szkolnej toalecie. Oczywiście zmarł. Miał w chwili śmierci jedynie 15 lat.

Podsumowanie

Najważniejsze kwestie dotyczące powyższego artykułu:

– Fentanyl, jak również pozostałe syntetyczne opioidy są jedynymi z najczęstszych leków, które biorą udział w zgonach spowodowanych przedawkowaniem. Nawet w najmniejszych dawkach narkotyk taki może być śmiertelny. Prawie 150 osób umiera każdego dnia właśnie z powodu przedawkowania syntetycznych opioidów, takich jak fentanyl.

– Fentanyl jest to nic innego, jak syntetycznym opiad, który jest do pięćdziesiąt razy silniejszy w porównaniu do czystej heroiny, ale również jest aż sto razy silniejszy w porównaniu do morfiny. Jest to przede wszystkim główny czynnik, który przyczynia się do śmiertelnego, ale też nieśmiertelnego przedawkowania w USA.

Przeczytaj również: Narkotyk Zombi – Niebezpieczny Flakka Lub Alfa-PVP.

fentanyl to narkotyk zombi

ludzie jak zombi po fentanylu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © foto.thc-thc.com - zdjęcia konopi indyjskich, różnych plantacji i upraw marihuany.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.