thc-thc.net

Co to Są Nasiona Konopi z Autofloweringiem?

rodzaj konopi auto kwitnącej

W dzisiejszych czasach, marihuana doczekała się wielu nowych coraz to bardziej egzotycznych odmian i rodzajów. Czym charakteryzują się nasiona marihuany z autofloweringiem? Więcej informacji i ciekawostek znajdą Państwo w poniższym artykule!

Automatyczny Cykl Życia Rośliny – Tak w Skrócie Można Określić Autoflowering

Wiele osób z pewnością nie słyszała o tym rodzaju roślin marihuany, głównie dlatego, że zaczęto o niej mówić stosunkowo niedawno. Sama nazwa, zatytułowana „autoflowering” oznacza, że konopia i jej cykl życia będzie rozwijał się w stopniu automatycznym, nie jest do jej istnienia potrzebna odpowiednia ilość godzin, w czasie której roślina będzie przebywać w słońcu. W tym przypadku nie będzie potrzebny zmiana czasu oświetlenia, jaki występuje najczęściej przy wzroście i samym proces kwitnięcia rośliny. Należy jednak pamiętać, że pomimo tych faktów roślinie będzie potrzebny odpowiedni czas, w którym będzie musiała być naświetlona. Będzie on wynosił między osiemnastoma, a dwudziestoma godzinami. W takim stanie rzeczy, rozwój rośliny będzie przebiegał prawidłowo i nie powstaną jakiekolwiek zaburzenia w związku z jej rozwojem. A więc cykle światła i ciemności dla marihuany z autofloweringiem wynoszą odpowiednio: 18/6 godzin lub 20/4 godzin. Ten drugi cykl będzie lepszy niż pierwszy, gdyż konopie auto kwitnące lubią dużo światła.

W wielu artykułach blogowych lub też na forach internetowych można przeczytać że światło 12/4 jest też przeznaczone dla odmian marihuany autokwitnących. Owszem będą one rosły w takim cyklu świetlnym, ale plon końcowy z tak uprawianych roślin będzie dużo niższy niże w przypadku światła 20/4.

Rozróżnienie nasion marihuany z autofloweringiem (ziarna – pestki) od zwykłej marihuany fotoperiodycznej jest praktycznie niemożliwe, oba rodzaje w formie nasion wyglądają w zasadzie tak samo. Wszystkie rozbieżności zaczynają być widoczne dopiero po samym wykiełkowaniu się rośliny oraz jej dalszej uprawy. Odmian marihuany automatycznie kwitnącej występuje na całym świecie obecnie bardzo wiele. Coraz więcej powstaje także różnych mutacji, przykładem takiej jest Auto Duck, które tworzą kolekcjonerzy, dlatego też badania na ten temat są stale w ciągłej analizie.

Sama marihuana z autofloweringiem zaczęła zyskiwać popularność na początku XXI wieku. Wszystko za sprawą wypuszczenia na rynek komercyjnej odmiany automatycznej Lowryder.

Proces, który sprawia, że roślina rośnie w sposób automatyczny to przede wszystkim zasługa genów Cannabis Ruderalis. Dla samych osób zainteresowanych, są one jednak niezbyt atrakcyjne. Taki stan rzeczy wynika przede wszystkim z bardzo małej, wręcz znikomej ilości substancji psychoaktywnych, takich jak THC, które są niezwykle ważne dla samych konsumentów. Najciekawsze odmiany powstają w wyniku połączenia Cannabis Ruderalis z Cannabis Indica, bądź też z Cannabis Sativa. Wówczas to ich działanie wydaje się zdecydowanie bardziej efektywne dla samego konsumenta.

Rośliny Konopi z Autofloweringiem i Ich Główne Zalety Uprawy

Dla wielu osób, które mają mniej zaawansowaną wiedzę na temat marihuany, model z autofloweringiem posiada więcej zalet. Prezentują się one w sposób następujący:

  • Ich rozwój jest zdecydowanie szybszy – rosną niezależnie od klimatu i jego warunków, w którym obecnie przebywają, są po prostu prostsze w uprawie. Inne odmiany np. nasiona fotoperiodyczne do samego początku kwitnienia potrzebują okresu około ośmiu tygodni, czyli okres ponad 2 miesięcy. A nasiona marihuany z autofloweringiem rosną krótko, i dają samemu hodującemu słodkie i lepkie kwiaty dużo szybciej, ich gotowość do zbioru wynosi około dwa miesiące, zależnie od odmiany.
  • Prosty proces uprawy marihuany z autofloweringiem – same nasiona automatyczne posiadają niezwykły układ odpornościowy na szkodniki, choroby, a także – liczne infekcje. Poprzez ich rośnięcie w bardziej surowych warunkach, bardzo szybko uodporniają się na panujące środowisko. Rośliny bardzo dobrze się rozwijają, nawet w momencie, kiedy ich proces uprawiania następuje w zimnym klimacie, wszystko to dzięki genom Ruderalis z Rosji.
  • Niski wzrost, wysokość rośliny. Sama konopia auto kwitnąca nie przekracza 1 metra. Dzięki temu można ją uprawiać w warunkach in-doorowych w małych growboxach jak i na otwartym powietrzu z możliwości łatwego jej ukrycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © foto.thc-thc.com - zdjęcia konopi indyjskich, różnych plantacji i upraw marihuany.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.