thc-thc.net

Co to Są Feminizowane Nasiona Konopi?

żeńskie nasiona marihuany, fachowo nazwane feminizowanymi

Chcąc zagłębić się w temat nasion konopi okazuje się, że jest wiele odmian, gatunków i fachowego słownictwa. Nie jest to jednak wiedza skomplikowana czy tajemna. Warto zacząć od podstaw, a taką wiedzą są właśnie feminizowane nasiona konopi. Co to dokładnie oznacza, do czego jest wykorzystywane i dlaczego jest tak pożądane przez hodowców?

A Więc Nasiona Konopi – Ale od Początku

Nasiona tej rośliny mogą być żeńskie albo męskie. Odpowiadają za to chromosomy „X” i „Y”. Feminizowane nasiona to takie, jak sama nazwa wskazuje, z których wyrastają tylko i wyłącznie żeńskie osobniki. Wiąże się z tym cały proces nazywany procesem feminizowania nasion marihuany. W praktyce wygląda to tak, że podczas hodowli rośliny wyklucza się chromosomy męskie. Wtedy roślina żeńska musi go zastąpić i wytworzyć jego pyłek, czyli męski. Dla hodowców jest to bardzo pożądane, a cały proces znacznie ułatwia pracę.

Dlaczego Nasiona Feminizowane są Takie Popularne?

Warto zacząć od tego, dlaczego rośliny męskie przeszkadzają w uprawie. Jeśli przebywają one z roślinami żeńskimi to w końcu je zapłodnią poprzez woreczki nasienne, które produkują. Taka sytuacja stanowczo obniża jakość plonów. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby za wczasu ocenić płeć roślin w hodowli. Tylko z żeńskich nasion marihuany można uzyskać pęki żywiczne. To właśnie w nich znajdziemy kannabinoidy THC albo CBD. Proces feminizacji nasion konopi jest bardzo ważny dla hodowców tych roślin, ponieważ wyklucza losowość, a zatem oszczędza też czas i przede wszystkim pieniądze dla tych, którzy tę roślinę uprawiają.

Jakie Odmiany Konopi Istnieją Na Rynku?

Z nasion feminizowanych uzyskuje się najwyższej jakości rośliny, które bogate są w THC albo w medyczne CBD, które znane są ze swoich różnorodnych właściwości. Wysokie stężenie THC przy odmianach z gatunku sativa odpowiada za pobudzenie, produktywność oraz kreatywność, ale też za relaks. Zaś przy szczepach z gatunku indica haj jest bardziej uspokajający. A więc nasze poczucie haju będzie zależało od gatunku na jaki się zdecydujemy. Z gatunków na rynku dominuje sativa i indica oraz ruderalis. Z których powstają niezliczone ilości różnych odmian cannabis. Każda z nich charakteryzuje się innymi właściwościami. Obecnie na rynku są również szczepy, których pąki bogate są w kannabinoidy CBD. Rośliny te są inne, potrafią łagodzić bóle, pomagać w zasypianiu i regeneracji. Dodatkowo, niektórym pomaga nawet w stanach lękowych, depresyjnych i zaburzeniach. Jak widać, jest to roślina bardzo uniwersalna, pod tym względem, że znajdziemy w niej wiele zastosowań.

Nasiona Mogą Być Feminizowane – Ale Uprawa Wciąż Jest Wymagająca

Rewolucja nastąpiła w latach 90. ubiegłego wieku. Właśnie wtedy zaczęto wprowadzać proces feminizacji nasion konopi w życie. Warto wiedzieć, że sama hodowla takich roślin nie jest prosta, wymaga wiele uwagi, koncentracji i poświęconego czasu. Trzeba mieć na uwadze temperaturę, czas kwitnięcia, wilgotność, odpowiednią glebę czy różne składniki odżywcze, których roślina będzie potrzebowała podczas wzrostu. Feminizowane nasiona konopi są wykorzystywane do produkcji roślin fotoperiodycznych, czyli takich, których wzrost zależny jest od długości dostępu do światła i cienia. W ten sposób można wyróżnić uprawę indoor i outdoor. Feminizacja nasion ma również zastosowanie wśród odmian z autofloweringiem.

Nasiona przystosowane do hodowli w wnętrzu pomieszczenia rosną z ograniczonym dostępem do światła słonecznego. Często hodowca utrzymuje jest w stanie wegetatywnym tak długo, aż będą na tyle duże żeby można było wywołać u nich kwitnienie z zachowaniem jak największego zbioru. Jeśli wywołamy kwitnienie szybciej, to wtedy plony tych roślin będą niższe, ale za to bardziej obfite niż tych z autofloweringiem.

Jak widać pojęcie feminizacji nie jest skomplikowane i można je szybko przedstawić i wyjaśnić. Należy przyznać, że zdecydowanie jest to proces bardzo istotny podczas uprawy, jak nie jeden z najistotniejszych. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze i gwarantuje pomyślność plonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © foto.thc-thc.com - zdjęcia konopi indyjskich, różnych plantacji i upraw marihuany.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.