thc-thc.net

Haze – Genetyka Wielu Mocnych Odmian Marihuany

czym jest genetyka haze

Konopie z Rodziny Haze – Cechy Charakterystyczne

Pierwszy sukces przyszedł do rodziny konopi Haze w latach 70. ubiegłego wieku. Istnieje kilka wersji historii hodowli odmiany, do każdej z których jest wiele pytań i z których każda budzi wątpliwości. Nie da się jednak ukryć dużej popularności tej rodziny konopi. Od momentu wprowadzenia Haze na rynek, wyhodowano z niej setki nowych odmian, a wszelkiego rodzaju trofea i regalia są do dziś zbierane przez tę rodzinę konopi.

Czym Jest Marihuana Haze?

Haze to hybryda z dominacją sativy pochodząca z Tajlandii, Kolumbii i Meksyku. Odmiany Haze nie od razu zyskały światową sławę. Ich strefa komfortu to gorące, tropikalne miejsce i trzeba było włożyć wiele ciężkiej pracy, aby umożliwić jej uprawę w chłodniejszych częściach globu.

Jak wszystkie rośliny ogrodowe, oryginalna Haze ma długi cykl kwitnienia. Cały cykl życiowy indoor trwa od 16 do 20 tygodni, zbiory outdoor faktycznie przypadają na grudzień i da się ją uprawiać na dworze tylko w ciepłych krajach. W tym czasie ziarno zamienia się w ogromną rozłożystą roślinę, prawie drzewo o wysokości 2, 3, a nawet 4 metrów. Jednocześnie cały krzew pokryty jest rozproszeniem żywicznych kwiatostanów, za które hodowcy upodobali sobie tę genetykę. Dziś można znaleźć odmiany Haze przystosowane do uprawy indoorowej, dzięki czemu nawet mieszkańcy dalekiej północy mogą wyhodować pachnący krzew we własnym growboxie i doświadczyć mocy genetyki sativy Haze na własnej skórze.

Cechy Charakterystyczne Rodziny Haze

Prawie wszystkie szczepy konopi opracowane z wykorzystaniem genetyki Haze mają wysoki poziom THC (17-23%) z bardzo małą ilością CBD. Z tego powodu efekty działania marihuany Haze można określić jako niezwykle silne, a czasem nawet psychodeliczne. Początkujący powinni uważać na tę „naładowaną broń”. Przy umiarkowanym stosowaniu zapewniony jest efekt tonizujący, orzeźwiający, dzięki czemu produkt ten nadaje się do użytku w ciągu dnia i aktywnej rozrywki. Jeśli chodzi o zastosowanie medyczne, konopie Haze mają silne właściwości przeciwbólowe i są szeroko stosowane w walce z lękami i depresją.

charakterystyka odmian konopi haze

Jeśli chodzi o cechy smakowe, degustatorzy najczęściej identyfikują w konopiach Haze nuty ziemi, cytrusów, piżma i kwiatów. Czasami pojawiają się wzmianki o aromatach owoców, sosny, a nawet czekolady, ale właściwości produktu końcowego będą w dużej mierze zależały od warunków uprawy, ilości światła, reżimu nawadniania, a nawet zastosowanego nawozu. Niektórzy hodowcy, którzy stopniowo usuwali kwiatostany z krzaka, gdy dojrzewał, zauważyli, że szyszki zebrane w różnym czasie znacznie różnią się smakiem i efektem.

Dziś genetyka Haze jest uważana niemal za wzorzec dla konopi sativa. Opinie o marihuanie Haze są wręcz entuzjastyczne dzięki jej wysoce skutecznym efektom stymulującym mózg i dodającym energii. Nie ma też problemu z jej uprawą, ponieważ wiele pracy włożyli hodowcy, aby ustabilizować szczepy dla wygody indooru.

Cechy Uprawy Marihuany Odmiany Haze

Najważniejszą cechą odmian konopi Haze jest ich genetyka sativa. Bez względu na to, jak bardzo hodowcy się starają, nikomu jeszcze nie udało się w pełni poradzić sobie z naturą. Chociaż rośliny są już dość dobrze przystosowane do procesu pielęgnacyjnego indoorów, nadal nie można pozwolić, aby proces uprawy pozostawić przypadkowi. Aby uprawiać konopie odmiany Haze w growboxie, ważne jest przestrzeganie pewnych zasad:

1. Dobre oświetlenie z chłodnym niebieskim spektrum. Aby rośliny nie wyciągały się w poszukiwaniu światła, oświetlenie w skrzynce powinno być jasne i równomierne. Wysokość lampy powinna być ograniczona do minimum, ale przez cały czas trzeba będzie zachować ostrożność, aby uniknąć poparzeń światłem lub ciepłem. W okresie aktywnego wzrostu wegetatywnego trzeba będzie codziennie regulować wysokość lampy. Jest to jednak łatwiejsze niż radzenie sobie z problemem, gdy wierzchołek krzewu zbliża się już do sufitu growboxa.

2. Nawozić tylko w razie potrzeby. Konopie Haze rosną powoli, a nadmierne nawożenie może prowadzić do przedawkowania minerałów. Lepiej jest stosować nawóz oszczędnie lub po wystąpieniu oznak niedoboru składników pokarmowych. Najlepiej zacząć od 0,25 lub 0,5 zalecanej dawki, stopniowo zwiększając stężenie pożywki.

3. Wczesne przycinanie krzewów. Jest to warunek konieczny do indoorowego pielęgnowania odmian Haze. Bez względu na to, jaką technikę przycinania wybierzesz, musisz wykonać cięcie, gdy tylko roślina stanie się trochę silniejsza. Po rozpoczęciu kwitnienia sativa rośnie jeszcze przez kilka tygodni, aby w rezultacie krzew nie podpierał sufitu growboxu, przycinanie należy wykonać jak najwcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “Haze – Genetyka Wielu Mocnych Odmian Marihuany”


Copyright © foto.thc-thc.com - zdjęcia konopi indyjskich, różnych plantacji i upraw marihuany.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.