thc-thc.net

Szybkie Suszenie Marihuany w Wysokiej Temperaturze, Czyli w Mikrofalówkach i Piekarnikach

Często po zbiorach growerzy chcą mieć na już swój materiał do palenia więc suszą go na szybko w mikrofalówkach, piekarnikach i innych urządzeniach oddających duże temperatury. Od razu musimy napisać że tego typu metody suszenia są złe dla marihuany, gdyż THC paruje w wysokich temperaturach i przez to susz będzie słabsze.

suszenie marihuany w mikrofalówce lub piekarniku

Suszenie w Mikrofalówce Lub Piekarniku

Niektórzy hodowcy suszą marihuanę w mikrofalówce lub piekarniku. Te pierwsze nie są groźne dla THC ale tak suszone szczyty mają ostry, drapiący smak. Wilgotny szczyt wkłada się do mikrofali na 30-sekundowe sesje aż do całkowitego wysuszenia.

Na podstawie jednego szczytu-próbki możemy określić przybliżony czas suszenia i odpowiednio ustawić timer (około minutę mniej niż próbka aby uniknąć „chrupkości”).

Suszenie w piekarniku jest bardziej ryzykowne. Gdy temperatura jest za wysoka THC paruje, a roślina znacznie traci na mocy. Temperatura piekarnika nie może przekroczyć 45 C. Marihuana suszona za długo jest krucha. Elektryczne odwadniacze nie zmieniają ilości THC ale ze względu na szybkość procesu suszenia, marihuana ma ostrzejszy, „zielony” smak. Koneserzy marihuany zdecydowanie nie polecają słonecznych odwadniaczy. światło słoneczne bowiem znacznie obniża moc suszonych szczytów.

A Więc Jak Należy Poprawnie Suszyć Marihuanę?

Istnieje wiele metod suszenia. Niewielkie ilości najlepiej suszy się w zawiniętej torebce z brązowego papieru (temp. pokojowa). Większe ilości wiesza się korzeniem do góry (najczęściej całe rośliny) lub rozkłada na tacach w ciemnym otoczeniu np. szafa. Suszące się szczyty potrzebują lekkiego przewiewu i stosunkowo wysokiej wilgotności powietrza. Suszą się wtedy wolniej ale właśnie one są najlepsze. Mają łagodny smak, nie drapią gardła i są mocne.

Samo nawet poprawne wysuszenie ściętych roślin konopi, to dopiero początek do uzyskania wysokiej jakości suszu marihuany. Kolejnym najważniejszym krokiem jest jej odpowiedni curing i utwardzanie. Na ten temat poczytasz w obszernym artykule, który znajdziesz pod tym linkiem: Suszenie i Utwardzanie, Curing Pąków Rośliny Konopi. Curing i utwardzanie jest to proces długotrwały i dzięki niemu z suszu marihuany można wydobyć jej wspaniały aromat i smak oraz poprawić jej moc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © foto.thc-thc.com - zdjęcia konopi indyjskich, różnych plantacji i upraw marihuany.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.