thc-thc.net

Jak Kiełkować Nasiona Marihuany, Konopi Indyjskich – Różnymi Metodami i Sposobami

Bagatelizowanie fazy kiełkowania nasion, niezapewnienie nasionku odpowiednich warunków podczas rozwoju bywa niestety jednym z najczęściej popełnianych przez początkujących błędów podczas uprawy konopi. Jest to jeden z ważniejszych etapów i od niego będzie zależała przyszłość całej rośliny, dlatego warto przyłożyć dużą wagę do tego procesu i wykonać go jak najlepiej.

Przebadanie Nasion Konopi

Przed przejściem do omówienia konkretnych sposobów kiełkowania konopi, warto nadmienić, że niezależnie od wybranej metody kiełkowania czy odmiany jaką zamierzamy posadzić, kluczowe jest odpowiednie wyselekcjonowanie posiadanych nasionek. Należy sprawdzić czy są one odpowiednio dojrzałe oraz czy nie są nazbyt uszkodzone. Dojrzałe nasiona będą miały kolor ciemnobrązowy – takie wydadzą najlepsze plony, Jeśli jednak nasionka są koloru zielonego lub nawet białego, może się okazać, że nic z nich nie będzie. Warto pamiętać, że lekkie pęknięcia nie muszą przekreślać od razu całego nasionka, bardzo możliwe, że mimo małego uszkodzenia łupiny i tak wyrośnie.

Kiełkowanie Nasion Konopi w Szklance Wody

jak kiełkować nasiona marihuany w szklance z wodą

Metoda ta jest bardzo popularna, szczególnie wśród początkujących, ze względu na swoją prostotę i łatwość wykonania, jednak jest także uznawana za jedną z mniej efektywnych. Polega ona na umieszczeniu nasion w napełnionej do połowy szklance wody. Ważne jest, aby woda miała odpowiednią temperaturę, idealna będzie temperatura pokojowa (około 24 stopni Celsjusza). Po kilku godzinach trzymania w wodzie nasiona należy wyciągnąć i wstawić między papierowe ręczniki a potem czekać aż wykiełkują. Wadą tej metody jest łatwość przemoczenia nasion, które po prostu zgniją od środka lub puszczą kiełka ale staną w rozwoju. Ta metoda jest przeznaczona głównie dla starych nasion.

Kiełkowanie Nasion na Ręcznikach Papierowych

jak kiełkować nasiona konopi na ręcznikach papierowych

Również jest to bardzo popularny i nieskomplikowany sposób kiełkowania nasion konopi. Do jego wykonania potrzebne będą jedynie ręczniki papierowe, można równie dobrze wykorzystać także waciki kosmetyczne lub chusteczki higieniczne. Najbardziej praktyczne i dostępne pod ręką są jednak ręczniki papierowe. Jeden listek takiego ręcznika należy zwilżyć wodą (ma być wilgotny, ale nie mokry!). Następnie położyć go na płaskiej powierzchni, na przykład na talerzu i ułożyć na nim nasiona w odległości około 2-3 centymetrów od siebie. Tak rozłożone nasiona należy przykryć drugim, również odpowiednio zwilżonym listkiem ręcznika papierowego. Jeżeli ręczniki wydają się tracić wilgoć, można odrobinę je namoczyć aby utrzymać ją na odpowiednim poziomie. Tak przygotowany talerzyk z ręcznikami należy wstawić w ciemne i ciepłe miejsce o temperaturze około 24-27 stopni Celsjusza. W ciągu kilku dni białe korzonki powinny osiągnąć długość około 2-3 milimetrów, co oznacza ich gotowość do przesadzenia do gleby.

Kiełkowanie Nasion Marihuany w Glebie (Ziemi)

jak kiełkować nasiona marihuany w ziemi

Zdecydowanie największą zaletą tego sposobu jest największa wygoda. Nasiono kiełkuje bowiem już w miejscu „docelowym”, czyli w doniczce, dzięki czemu nie trzeba się kłopocić z późniejszym jej przesadzaniem. Kolejny plus jest taki, że nie narażamy delikatnych korzonków na ewentualne uszkodzenia, które mogłyby odnieść podczas nieudanego przenoszenia. Na samym początku należy przygotować doniczkę, a więc napełnić ją wysokiej jakości, nasączoną wodą ziemią. Następnie trzeba przygotować małe dołki o głębokości około 0,5 do 1 centymetra (można zrobić je na przykład za pomocą długopisu lub ołówka), W tak przygotowanych dołkach pozostaje już tylko umieścić nasiona, oraz delikatnie zakryć je cienką warstwą gleby, którą będą w stanie przebić. Podobnie jak w przypadku ręczników papierowych, jeżeli gleba wydaje się niewystarczająco wilgotna, można spryskać ją wodą. Przy tej metodzie ważnym czynnikiem jest światło i emitowane przez niego ciepło. Bez odpowiedniego oświetlenia nasion nie wykiełkuje i nie wyjdzie z ziemi.

Przesadzanie Wykiełkowanych Kiełków z Nasion

jak przesadzać wykiełkowane nasiona konopi

Tyczy się to tylko dwóch pierwszych metod kiełkowania. Kiedy kiełki osiągną już długość około 3 milimetrów, oznacza to, że należy przełożyć je już do docelowej doniczki z glebą. Należy w tym celu wypełnić doniczkę wysokiej jakości ziemią, oraz lekko ją zwilżyć niedużą ilości wody (kiełki nie lubią gdy jest zbyt mokro, jednak nie może być też za sucho). Na każdy kiełek potrzebny będzie mały dołek o wielkości około jednego centymetra. Podczas przesadzania roślinki trzeba być bardzo uważnym oraz delikatnym, gdyż jest ona bardzo podatna na uszkodzenia. Ważne jest także, by nie dotykać jej bezpośrednio, najlepiej będzie przenieść ją za pomocą pęsety.

Bardzo ważne jest także by pamiętać o odpowiednim naświetleniu sadzonek po umieszczeniu ich w glebie. Jeżeli jest to uprawa indoor (wewnątrz pomieszczenia), najlepiej sprawdzi się wykorzystanie oświetlenia lampy sodowej HPS albo świetlówek CFL. Idealną odległością lamp od doniczki będzie około 15 centymetrów od nasiona. Należy wziąć pod uwagę to, że nasionka potrzebują odpowiedniego dostępu do światła, jednak nie mogą mieć go w nadmiarze, gdyż zbyt duże natężenie światła (zbyt blisko położona lampa) może skutkować uszkodzeniem rośliny. W późniejszych etapach rozwoju można przybliżać źródło światła, na przykład ustawić je tylko 5 centymetrów od rośliny w zależności od tej jaką lampą dysponujemy (HPS grzeje się najbardziej).

Polecamy również przeczytać nasz artykuł: Częste Błędy w Kiełkowaniu Nasion Konopi Indyjskich, dzięki informacją zawartym w nim nie popełnisz wielu błędów i kiełkowanie nasion będzie dla Ciebie mniej problematyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © foto.thc-thc.com - zdjęcia konopi indyjskich, różnych plantacji i upraw marihuany.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.